2012 m. lapkričio 21 d., trečiadienis

Kiaulienos šonkauliai su obuolių padažu ir bulvių koše su varške

Kartais visai smagu sodyboje padirbėti, o po to sėsti prie ūkiškai sotaus vakarienės stalo. Taip buvo ir vakar: grėbėm lapus, aprišom obelaites, parsivežėm per vasarą užaugusių daržovių atsargų ir puolėm, kaip kokie išbadėję, doroti šonkaulius. O buvo tikrai skanu. Keista, net nesitikėjau, nors ir žinojau, kad kiauliena puikiai dera su obuoliais, bet man, nepratusiai prie tokių derinių buvo tikrai keistai skanu. O kadangi taip gerai pavyko, tai dalinuosi su visais.


apie 1 kg kiaulienos šonkaulių
4 morkos
1 svogūnas
3 obuoliai (aš naudojau rūgštesnius, Antaninius)
2-3 šakelės rozmarino (naudojau džiovintą)
2 v.š. svarainių sirupo
2 v.š. medaus
2-3 v.š. obuolių acto
druskos
maltų juodųjų pipirų
laurų lapų ir kvapiųjų pipirų žirnelių (pagal skonį)
aliejaus kepimui

Bulvių košei su varške
1-1,5 kg bulvių
250 g varškės
150 ml pieno
50 g sviesto
1 svogūnas
150 g šviežios arba rūkytos šoninės
žiupsnelis tarkuoto muskato
druskos

Obuolių padažui
5-6 rūgštūs obuoliai (aš ir vėl naudojau Antaninius)
2 gvazdikėliai
2 v.š. rudojo cukraus
3-5 cm šviežio imbiero šaknies

Šonkaulius įtrinti druska ir pipirais ir apkepti keptuvėje su šlakeliu aliejaus iš abiejų pusių, kol gražiai paruduos. Išimti ir sudėti į troškintuvą. Nulupti svogūną, nuskusti morkas, iš obuolių išimti sėklas (aš dar ir odelę nulupau, ko pasekoje gavosi visiška košė). Stambiai supjaustyti ir sudėti ant šonkaulių. Įpilti 200 ml vandens (aš pyliau daugiau, nes mano gaminamas kiekis buvo truputį didesnis), sudėti rozmarinų šakeles, laurų lapus, suberti kvapiuosius pipirus, uždengti dangčiu ir užkaisti.


Troškinti kol mėsa ir daržovės suminkštės. Prireikus įpilti dar vandens.  Man prireikė visam troškinimui lygiai valandos. O po valandos jau visi namai kvepėjo :)

Va kas gaunasi, kai obuoliai nulupti

Svarainių sultis sumaišyti su actu, medumi ir supilti į troškintuvą likus 15 min. iki troškinimo pabaigos.
Kol šonkauliai troškinasi, paruošiama bulvių košė ir obuolių padažas.
Bulves nuskusti, išvirti ir sugrūsti. Supilti pašildytą pieną, įdėti sviesto. Sudėti varškę, įberti žiupsnelį muskato, druskos ir išmaišyti.
Svogūną nulupti, smulkiai supjaustyti ir pakepinti su susmulkinta šonine. Įmaišyti į košę.
Obuolių padažas: obuolius nulupti, išimti sėklas, supjaustyti mažais gabaliukais ir suberti į atskirą puodą. Įpilti šlakelį vandens ir užkaisti. Nulupti ir smulkiai supjaustyti/sutarkuoti imbiero šaknį ir suberti likusius prieskonius. Troškinti apie 15 min. Jei norisi vientisos masės, galima sutrinti blenderiu (man pakako ir su šaukštu pamaigyti).


Šonkaulius patiekti su karštu obuolių padažu ir bulvių koše su varške.
Skanaus!

Skonių kolekcija Nr.06

2012 m. lapkričio 18 d., sekmadienis

Keksiukai su mėlynėmis

arba kitaip - Maximos keksiukai. Maximos ne todėl, kad būtent mama Maxima pagal tokį receptą kepa (o gal ir kepa, kas ten juos žino), o todėl, kad šitą receptą radau Maximos prekių žurnaliuke. Bet keksiukai gavosi visai skanūs, kad ir "maximiniai". Puikiai tiks su šalto pieno stikline pabaigti sekmadienį :)


100 g sviesto
400 g miltų
125 g cukraus
2,5 a.š. kepimo miltelių
0,25 a.š. druskos
1 kiaušinis
200 ml pieno
200 - 300 ml šviežių arba šaldytų mėlynių
1 v.š. tarkuotų citrinų žievelių ir 2 v.š. cukraus - tešlai apibarstyti

Sviestą ištirpinti ir atvėsinti. Dideliame inde sumaišyti miltus, cukrų, kepimo miltelius ir druską. Kitame inde išplakti kiaušinį, supilti pieną ir atvėsusį tirpintą sviestą. Birius produktus įmaišyti į pieno ir sviesto tyrę. Galiausiai atsargiai įmaišyti mėlynes.
Tešlą supilstyti į sviestu išteptas arba kepimo popieriumi išklotas formeles (pripilti ne daugiau kaip du trečdalius formelės).
Tarkuotas citrinų žieveles sumaišyti su 2 v.š. cukraus ir užbarstyti ant tešlos.
Kepti 20 min. iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje.
Skanaus!
Maximos reklaminis žurnaliukas

P.S. kadangi tešla man gavosi labai kieta, tai papildomai dar įpyliau apie 20 ml pieno. Jau buvo apėmusi panika, kad keksiukai bus plytos kietumo, bet viskas gavosi labai puriai ir minkštai :) Beje, citrinos šaldytuve neradau, todėl ant viršaus, prieš kepant, užbarsčiau rudojo cukraus, o iškepus - cukraus pudros.






2012 m. lapkričio 17 d., šeštadienis

Rūgštynių sriuba

Tikriausiai tai pati lietuviškiausia, pati kaimietiškiausia ir pati pigiausia sriuba. Pakanka tik sulaukti pavasario (arba pradėti tuštinti žiemos atsargas), susirasti rūgštynių augimo klodus ir mėgautis skania sriuba....


didelė sauja rūgštynių (arba daugiau)
3-4 vidutinės bulvės
1 morka
1 svogūnas
1 kiaušinis
ne/natūralaus sultinio
druska, pipirai pagal skonį
grietinės pagardinimui

Sultinį užvirti. Bulves supjaustyti kubeliais, morką sutarkuoti burokine tarka ir sudėti į sultinį. Pagardinti prieskoniais. Užvirti ir pavirti. Kai bulvės suminkštėja, sudėti pasmulkintas rūgštynes. Puodelyje šakute suplakti kiaušinį ir maišant sriubą plona srovele supilti. Gaunasi tokie kaip ir siūliukai. Galiausiai sudėti susmulkintą svogūną ir puodą nukelti nuo ugnies. Keletą minučių palaikyti puodą uždengtą ir galima ragauti, pagardinus grietine.
Skanaus!

Estiškas kringelis

Šiemet vėl užėjo mada estišką kringelį kepti. Pernai aš jį nusižiūrėjau SMe, kažkokioje temoje, visai nesusijusioje su maistu. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo Neringos blogo receptas. Bet kažkaip jis man pasimiršo. Visai neseniai vėl aš jį prisiminiau visagaliame Facebook'e, kai viename pamėgtame turkiškame puslapyje (apie visokius naudingus ir gražius dalykėlius) pamačiau pasiūlymą kaip gražiai išsikepti pyragą. Va tada ir pagalvojau, kad jau tikrai laikas imtis ir man šito kringelio. Aišku aš jį pasitobulinau ir susipaprastinau pagal save :)


Tešlai:
120 ml pieno

2 v.š. cukraus
1 kiaušinis
50 g sviesto
žiupsnelis druskos
15 g šviežių mielių
350 g miltų

Aptepimui:
60 g sviesto
cukraus ir cinamono pagal skonį (aš dar aguonų įdėjau)

Į pašildytą pieną sudėti mieles, cukrų ir palikti 15 min, kad suputotų. Kitame dubenyje persijoti 300 g miltų (50 g pasilikti, jei tešla lips prie rankų), įberti druskos, padaryti duobutę, supilti šakute paplaktą kiaušinį, tirpintą sviestą, mieles ir užminkyti tešlą. Minkyti apie 10 min, kol tešla pasidarys glotni, minkšta ir elastinga. 1-2 val. padėti šiltai, kad pakiltų.
Aptepimui skirtą sviestą išlydyti ir sumaišyti su cukrumi ir cinamonu.
Iš pakilusios tešlos, ant miltuoto stalo, iškočioti stačiakampio formos, 1 cm storio lakštą. Jį aptepti pasiruoštu sviesto mišiniu (aš mišinio nedariau, tiesiog tešlos lakštą ištepiau lydytu sviestu, pabarsčiau cukrumi ir išilgai tešlos juostomis užbarsčiau cinamoną ir aguonas) ir suvynioti į volelį.


Volelį perpjauti išilgai, paliekant neperpjautą vieną galą ir susukti virvele pjūviu į viršų ir suformuoti vainiką (va čia labai gerai matosi visas procesas). Ant viršaus užbarsčiau perlinio cukraus. Padėti šiltai, maždaug 30 min. kildinti. Kepti 180 laipsnių karštumo orkaitėje, apie 25 min.
Skanaus!


2012 m. lapkričio 7 d., trečiadienis

Šokoladinis keksas

Myliu keksus. Labai patinka juos kepti (tikriausiai jau minėjau :). Ir žiūrėti kaip įtrūksta jų viršus labai patinka. Tad visai nenuostabu, kad dažniausiai kepamas keksas yra būtent šis: lengvai, greitai ir iš kasdienių produktų sumaišomas. Paprastas, bet neprastas. Todėl ne veltui apie šį keksą jau sklando legendos ir visai netikėtai jis tapo mano firminiu, kurį kepiau ir jubiliejams, ir gimtadieniams, ir šventėms, ir padovanoti negėda. Prisipažinsiu, pati esu ragavusi vos keletą kartų, bet šokoladiniam kepiniui atsispirti tikrai labai sunku (bet tenka). O skaniausias kitą dieną. Arba dar kitą, kai susistovi, savotiškai subręsta, sudrėksta, ir skonis dar labiau pasodrėja....


Kalėdoms

4 kiaušiniai
400 g cukraus
400 g sviesto/margarino
60 g juodojo šokolado
440 g miltų
100 g kakavos
4 g druskos
12 g geriamosios sodos
2 a.š. citrinos sulčių
200 ml vandens
2 v.š. vanilinio cukraus

Sviestą ištirpinti kartu su šokoladu. Kol šokoladas aušta, kiaušinius išplakti su cukrumi, druska ir vaniliniu cukrumi. Į plakamus kiaušinius supilti šokolado-sviesto mišinį. Įpilti vandenį, citrinos sultimis gesintą sodą. Miltus sumaišyti su kakava ir lėtai įmaišyti į kiaušinių masę. Paruoštą tešlą sukrėsti į formą ir kepti 180 laipsnių karštumo orkaitėje, apie 1 val. Arba iki sauso medinio iešmelio.
Glajus pagal nuotaiką: tirpintas šokoladas su blizgiais pabarstukais, kiaušinio baltymas su maždaug stikline cukraus pudros (su, arba be, valgomais dažais). Kai keksas visiškai atvėsta aplieti pasirinkti glajumi ir papuošti (arba nepuošti).
Skanaus!

P.S. keksas gaunasi maždaug 1,6 kg. Kažkada kepiau ir mažus keksiukus, bet jie neprilygo didžiojo kekso skoniui.

mokslo metų pabaigai pažymėti

rudens šventei

Klasikinis silkės užkandis

Klasika silkės srityje :)


silkės filė
avokadas
marinuoti burokėliai
majonezas

Avokadą nulupti, išimti kaulą ir supjaustyti kubeliais. Silkės filė supjaustyti juostelėmis. Marinuoti burokėliai dažniausiai jau būna sutarkuoti burokine tarka, tad juos belieka tik nusausinti
Imti indelį ir sluoksniuoti: marinuoti burokėliai, avokadas, silkė ir valgomas šaukštas najonezo (daugiau/mažiau majonezo reguliuoti pagal skonį).
Skanaus!


Moliūginis keksas su džiovintais abrikosais

Pernai metais pirmąkart dovanų gavau moliūgą ir pirmąkart gaminau jį naudodama. Tada pagrindinis moliūgų patiekalas buvo moliūgų pyragas su varškės kremu. Šiais metais jau patys (tiksliau tai mama pusę daržo jais apsodino) turime savų ir valgome pilna burna tiek desertus, tiek sriubas, tiek visokius kitokius dalykėlius. Neperseniausiai kepiau keksą, kuris gavosi tikrai labai skanus ir netikėtai ilgai išliko minkštas laikomas uždarame inde. Keksas gaunasi sunkus, tvirtas, gerai transportuojamas ir gražios spalvos.


300 g moliūgo
500 g miltų
150 ml pieno
250 g sviesto ar margarino
200 g cukraus
2 kiaušiniai
1 v.š. kepimo miltelių
200 g džiovintų abrikosų
0,5 stiklinės kokosų drožlių

Moliūgą nulupti, supjaustyti maždaug 3 cm gabaliukais, suberti į puodą, užpilti vandeniu ir pavirti 5-10 min. Kai moliūgas suminkštės, nupilti vandenį ir šakute sutrinti iki vientisos tyrelės.
Cukrų išsukti su kambario temperatūros sviestu. Suberti kokosų drožles ir viską gerai išmaišyti. Plakant elektriniu plaktuvu vieną po kito įmušti kiaušinius, po truputį suberti miltus sumaišytus su kepimo milteliais. Supilti pieną ir gerai išplakti. Supilti moliūgų tyrę, sudėti pasmulkintus džiovintus abrikosus ir darkart viską gerai išmaišyti.
Kepimo formą ištepti sviestu arba įkloti kepimo popieriaus, sukrėsti gautą tešlą ir kišti į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę. Kepti apie 1 val. arba kol įkištas medinis iešmelis bus švarus. Iškepusį pyragą atvėsinti ir ragauti.
Žinoma galima aplieti kokiu nors mėgstamu glajumi, bet man ir taip pakako saldumo, tad glajaus nedariau.
Skanaus!
Skonių kolekcija



2012 m. spalio 20 d., šeštadienis

Zebrinis keksas

Savaitgalis. Niekur nereikia skubėti, galima pasidaryti kažką skanaus ir kramsnojant tiesiog nieko neveikti. Taigi siūlau pažaisti ir išsikepti gražų, gardų ir labai paprastą zebrinį keksą.


1 stiklinė cukraus
2 stiklinės miltų
2 a.š. kepimo miltelių
3 kiaušiniai
1 stiklinė aliejaus
1 stiklinė sulčių (naudojau apelsinų sultis, todėl ir keksas buvo įgavęs geltoną spalvą)
1 v.š. kakavos

Sausus produktus (išskyrus kakavą) sumaišyti su sausais, šlapius - su šlapiais. Po to sausus smaišyti su šlapiais. Galiausiai skirti tešlą pusiau ir į vieną dalį dėti kakavą, į kitą - šaukštą miltų. Abi dalis gerai išmaišyti, imti šaukštą, pasiruoštą kepimo formą ir pilti: šaukštas baltos tešlos, i jos vidurį šaukštas tamsios. Ir taip kol baigsis tešla (arba kol bus pripildyta 3/4 formyčių, jei kepsite mažus keksiukus). Kepti 180 laipsnių orkaitėje, apie 45 min. (arba iki sauso medinio pagaliuko)
Skanaus!

P.S. mano naudojama stiklinė visada yra ta pati, tokia tarybinė, su ranteliu, bet kuo puikiausiai tinka ir kitokia, tik svarbu viską matuoti ta pačia stkline ;)

2012 m. spalio 13 d., šeštadienis

Balintos kavos kisielius

Bevartydama pagyvenusius receptų žurnalus užtikau keistą ir lig šiol man negirdėtą dalyką - balintos kavos kisielius. Kadangi receptas labai paprastas ir visi ingredientai turimi namuose, todėl iškart ir išbandžiau. Skonis įdomus ir po kelių gurkšnių pasidarė netgi skanu. Beje, atvėsęs kisielius daug skanesnis nei šiltas ;)


1stiklinė vandens
2 šaukštai maltos kavos
0,5 stiklinės cukraus
1 stiklinė pieno
1,5 v.š. krakmolo
1 pakelis vanilinio cukraus
1 v.š. konjako

Papuošimui
200 g grietinėlės
1 v.š. cukraus
juodojo šokolado gabalėlių

Iš vandens, kavos ir cukraus išvirti kavos sirupą. Virti apie 10 min. Tada perkošti per tinklelį. Įpilti pieno, įberti vanilinio cukraus ir užvirti. Maišant supilti vandenyje išleistą krakmolą ir konjaką. Truputį pavirinti.
Kai kisielius šiek tiek atvėsta, supilti į taures.
Prieš patiekiant papuošti plakta pasaldinta grietinėle ir šokolado gabaliukais.
Skanaus!
Kviečiu prie stalo, 2000m., Nr.1

P.S.  aš vietoj konjako dėjau kavos likerį, o vanilinio cukraus sunaudojau 2 a.š. Ir cukraus kitą kartą dėčiau mažiau, nes man buvo per saldu. Beje, plaktos grietinėlės neturėjau, tad teko apsieiti be jos :) Iš duoto kiekio gaunasi 4 pporcijos.


2012 m. spalio 12 d., penktadienis

Gardūs varškės sausainiai "Žvejo akys"

Mano vaikystė prabėgo tarp grybukų, voveruškų, eklerų, saldžiu kremu įdarytų vaflių, spalvotų cukraus pudros rožyčių,  vienaukščių ir dviaukščių tortų ir tarp panašių skanėstų. Nieko nuostabaus, mano mama pagal užsakymus visa tai kepdavo namuose. Gal todėl ir aš pati į virtuvę grįžau po daugiau nei dvidešimties metų.... O iš tos kvapnios vaikystės iškyla pora tkrai skanių kepinių: mamos obuolių pyragas, keptas banguotoje kepimo formoje, ir sausainiai labai keistu pavadinimu (kuris man niekada nepatiko) - "Žvejo akys". Pastaruosius šiandien ir nutariau išsikepti, nes jau keletą dienų tas prisiminimas, apie minkštučius varškėtinukus saisainius, neduoda ramybės. O ir gaminimas labai paprastas. O ir dingsta iš lėkštės vos tik iškepę :) Vienas minusas - kaip ir visi varškės gaminiai greitai truputį sukietėja, todėl skaniausia valgyti vos šiltus....


Tešlai:
500 g varškės (tinka ir saldžių sūrelių masė)
cukraus pagal skonį, jei varškė nesaldi
6 kiaušinių tryniai
1 a.š. kepimo miltelių
1 a.š. vanilinio cukraus
250 g miltų

Aptepimui:
6 kiaušinių baltymai

4 v.š. cukraus (arba daugiau/pagal skonį)

Varškę pertrinti per sietelį ir įdėti cukraus (jei tai paprasta varškė) ir vanilinio cukraus. Sudėti kiaušinių trynius ir gerai išmaišyti. Miltus persijoti su kepimo milteliais ir įmaišyti į varškę. Tešla turi gautis truputį lipni. Tada valandai dėti į šaldytuvą. Prieš baigiant tešlai šąlti kiaušinių baltymus su cukrumi išplakti iki standžių putų. Išėmus iš šaldytuvo tešlą padalinti į 4 dalis ir iškočioti, ant miltais pabarstyto stalo, maždaug 3 mm storio lakštus. Juos ištepti baltymų plakiniu ir susukus į volelį supjaustyti maždaug 1 cm storio gabalėliais. Dėti į kepimo skardą, viršų dar patepti baltymų plakiniu ir kepti 180 laipsnių karštumo orkaitėje, apie 20 min.
Skanaus!



2012 m. spalio 1 d., pirmadienis

Česnakinė Oliverio ciabatta

Savaitgaliais mėgstu paspoksoti Džeimio Oliverio ruošiamus patiekalus per pusvalandį, ir jau ne vieną kartą mačiau tą jo traškią-minkštą ciabatta duoną. Kadangi šiandien buvo čili sriubos diena, tai prie jos kuo puikiausiai tiko ta išgirta duonelė. O ir pačios ciabattos buvo gaila, nes vis neatsirado laiko ją suvalgyti, tad teko atkepti. O atkepus pasižadėjau sau, kad nuo šiol ją tik tokią ir valgysiu, nes Oliveris nemelavo - beprotiškai skanu, trašku išorėje, ir minkšta viduje. Rytoj kartosim :)


kepaliukas ciabatta duonos
alyvuogių aliejus
mėgiami prieskoniai (mano atveju: čiobrelis, rozmarinas, raudonėlis)
3-4 skiltelės česnako
geras žiūpsnis druskos
Duoną supjaustyti riekelėmis, bet pjauti ne iki galo, kad neišsiskirstytų. Pašlakstyti aliejumi, išspausti ant viršaus česnaką, apiberti prieskoniais, vėl pašlakstyti aliejumi ir įtrinti visą kepaliuką ir kiekvieną riekelę atskirai. Imti lapą kepimo popieriaus, sugniaužyti, sušlapinti po kranu ir įvynioti duoną. Kišti į 200 laipsnių orkaitę ir pakepti maždaug 20 min., arba kol popierius visiškai išdžiūna ir pradeda galiukai geltonuoti.
Skanaus!


Čili sriuba

Taip norėjau kažko aštraus, kad nusibodo atidėlioti čili sriubytės virimą, o imtis realių veiksmų. Ir ką gi, pirmas blynas neprisvilo - šeimos įvertinimai puikūs, o akimirksniu ištuštėjęs puodas tai tik patvirtino. O kur dar česnakinė Oliverio ciabatta....

500 g maltos jautienos
2 dideli pomidorai (maždaug 500 g)
2 svogūnai
4 skiltelės česnako
2 skardinės konservuotų aštrių pupelių
1 mažas čili pipiriukas arba čili miltelių pagal skonį
po žiūpsnelį druskos ir cukraus
4 v. š. pomidorų padažo
fermentinio sūrio (užtarkavimui ant viršaus)
Svogūnus susmulkinti ir pakepinti su faršu. Pomidorus blanširuoti (nuplikyti verdančiu vandeniu) ir nulupti odą. Truputį pasmulkinti, sudedėti nuluptą česnaką, įmesti čili ir sublenderiuoti. Kai faršas iškepa, suversti jį į puodą, užpilti trintais pomidorais, sudėti pupeles (be skysčio), tomatą ir pavirinti keletą minučių. Pilti į dubenėlius ir prieš patiekiant užtarkuoti sūrio.
Skanaus!

P.S. sriubos aštrumą galima reguliuoti čili pipiru/milteliais, o valgyti galima ir su šaukšteliu grietinės. Beje, iš to skubėjimo valgyti pamiršau užtarkuoti sūrio....


2012 m. rugsėjo 28 d., penktadienis

Šaltas/karštas užkandis "Rožytės"

Kai užpuola netikėti svečiai, tada iš šaldytuvo pradedi traukti visas sukauptas atsargas ir stengiesi atvykėlį pavaišinti ir nustebinti savo sumanumu. Aš savo šaldytuve visada turiu virto kumpio (arba blogiausiu atveju kokios nors "šlapenkės") ir kameroje tūnantį pakelį bemielės sluoksniuotos tešlos, iš kurių ir gaminu "Rožytes", kadaise nužiūrėtas interneto platybėse.


kiaušinis,
pakelis šaldytos bemielės sluoksniuotos tešlos,
virto kumpio griežinėliai,
picos prieskoniai, sezamo, saulėgrąžų sėklos.

Sluoksniuotą tešlą truputį atšildyti (tiek, kad vyniojant nelūžinėtų) ir pakočioti. Perpjauti išilgai pusiau ir išdėlioti virto kumpio griežinėlius. Kumpį dėti taip, kad maždaug pusė griežinėlio būtų išlindę virš tešlos. Ant vienos tešlos juostelės susideda maždaug 2 griežinėliai. Suvynioti ir nupjauti. Ant likusios tešlos vėl dėti kumpį ir vynioti. Paruoštas rožytes dėti į kepimo popieriumi išklotą kepimo skardą, patepti kiaušinio plakiniu, pabarstyti mėgiamais prieskoniais ir kepti 15-20 min. 180-200 laipsnių karštumo orkaitėje. Patiekti kaip šaltą arba kaip karštą užkandį. Skanaus!

P.S. kuo plonesnėmis juostelėmis supjaustysite tešlą, tuo smulkesnės rožytės gausis ;)


2012 m. rugsėjo 18 d., antradienis

Pieniška darželio sriubytė

Kai norisi ko nors lengvo, seniai pamiršto, ar vaikas nebežino kokios sriubos užsinori, tada labai tinka prisiminti darželio laikus, pietų meto kvapą ir mėgautis prisiminimais. Taigi, pristatau mano mažiuko labai mėgiamą sriubytę:


2 stiklinės vandens
1 l pieno
0,5 stiklinės grikių
0,25 stiklinės avižinių dribsnių
2 šaukštai manų
1 šaukštas cukraus
truputis druskos, sviesto

Vandenį pasaldinti, pasūdyti ir užvirti. Į jį suberti grikius ir virti 10 min. Tada maišant suberti avižinius dribsnius ir manus. Po minutės-kelių virimo supilti pieną. Prieš patiekiant į lėkštes įdėti po gabalėlį sviesto. Skanaus!
Kviečiu prie stalo 1999 m. Nr. 10


Varškės tortas su braškėmis

Vėl varškė, ir vėl tobulas derinys :) Nesu prityrusi tortų kepėja (per visą gyvenimą kol kas pati ir savarankiškai esu iškepusi tik vieną vienintelį tortą), todėl šis tortas kaip tik man, nes jo nereikia kepti, nereikia lygiai biskvitų pjaustyti, nereikia plakti pertepimo ir t.t. Čia tiesiog užtenka viską sumaišyti, sukrėsti į kepimo formą ir įkišus į šaldytuvą kuriam laikui apie jį pamiršti. O prisiminus megautis gaiviu varškiniu torčiuku....


500 ml grietinėlės
4 v.š. cukraus
1 pakelis vanilinio pudingo
750 g varškės
14 g želatinos
0,5 stiklinės pieno
braškių (gali būti ir šaldytos)
sauja aguonų
tarkuoto šokolado papuošimui

Varškę pertrinti per sietelį. Želatiną užpilti 0,5 stiklinės pieno ir plaikyti 30 min. Grietinėlę išplakti su cukrumi ir pudingo milteliais. Tada sudėti varškę ir gerai išmaišyti. Želatiną su pienu nuolat maišant pakaitinti ir plona srovele, maišant, supilti į varškės masę. Varškės masę perskirti pusiau ir į vieną dalį suberti aguonas, ir išmaišyti, o kitą - palikti baltą. Masę su aguonomis dėti į kepimo formą, ant viršaus išdėlioti pasmulkintas braškes ir uždengti likusia varškės mase. Viršų išlyginti ir apibarsčius tarkuotu šokoladu dėti į šaldytuvą 3-4 val.
Skanaus!

P.S. originalus receptas be aguonų, bet man nesinorėjo visiškai baltos varškės, todėl patobulinau pagal save, kad sluoksniai atsirastų, kaip tikrame torte ;)
Moters savaitgalio virtuvė, 2012 m. gegužės Nr.5 (98)



Makaronų apkepas su varške ir špinatais

Man labai patinka makaronai. Man labai patinka varškė. Kai sujungi makaronus su varške, tada gaunasi tiesiog dieviškas duetas. O dar kai negailint pridedi traškių ir sultingų špinatų - gaunasi tobulas trio. Aišku dėl skonio sunku ginčytis, bet kad šis patiekalas greitai paruošiamas (kas labai svarbu šiais laikais), tai manau sutiks daugelis :)


500 g varškės
500 g makaronų
200 g grietinės
100 g sviesto
3 kiaušiniai
fermentinio sūrio
žiupsnelis druskos
žalumynų pagal skonį (aš dėjau gerą saują špinatų)

Makaronus išvirti ir atvėsinti. Kiaušinius išplakti ir sumaišyti su puse grietinės ir makaronais. Varškę sumaišyti su likusia grietine, žiupsneliu druskos ir žalumynais. Kepimo formą patepti riebalais ir dėti sluoksniais: makaronai, varškė, makaronai. Viršų apibarstyti tarkuotu sūriu ir kepti 180 laipsnių orkaitėje apie 30 min.
Skanaus!

P.S. man skaniausia ir gražiausia su makaronais-kaspinėliais (spalvotais)

Moters savaitgalio virtuvė, 2012 m. gegužės Nr.5 (98)



2012 m. liepos 4 d., trečiadienis

Kmynų gaiva

Tai labai senas ir visų močiučių žinomas kmynų gėrimas, kurį visai netyčia prisiminiau besisvečiuodama pas mamos draugę. Skanu, greita ir gaivu :)


2 - 3 saujos kmynų,
2 l vandens,
2 v. š. medaus,
3 griežinėliai citrinos

Vandenį supilti į puodą ir užvirinti. Suberti kmynus ir pavirti keletą minučių. Puodą nukaisti, įdėti medaus ir palikti uždengtą kol atvės. Atvėsusį gėrimą supilti į ąsotį, pagardinti citrinomis ir gerti :)
Visus produktų kiekius patartina reguliuoti pagal skonį ir norimo pagaminti gėrimo kiekį:)


2012 m. birželio 22 d., penktadienis

Pusryčiai bandelėje

Man su pusryčiais nesiseka. Nesiseka ta prasme, kad dažniausiai aš juos pramiegu arba apsieinu su puodeliu kavos ir sūreliu. Bet kai turiu laiko ir, svarbiausia, noro, tada ir pusryčius pasigaminu normalius, kaip kad žmonės valgo :) O kai nereikia niekur bėgti, skubėti ir kai niekas netrugdo, tada mėgaujuosi pusryčiais bandelėje. Siūlau išbandyti.


Bandelė su sezamais (tokia pūsta ir didelė),
1 v.š. majonezo,
1 nedidukas pomidoras,
griežinėlis kumpio ar mėgstamos dešros,
fermentinio sūrio (pagal skonį),
1 S dydžio kiaušinis,
žalumynai (krapai, svogūno laiškai, petražolės ir pan.),
prieskoniai

Bandelės viršų gražiai nupjauti ir išimti minkštimą. Gaunasi toks bandelės kubilėlis, kurio dugną ir sienas ištepti majonezu. Tada susluoksniuoti: gabaliukais pjaustytas kumpis, taip pat gabaliukais pjaustytas pomidoras, žalumynai ir tarkuotas sūris. Ant viršaus gražiai užleisti kiaušinį, pabarstyti prieskoniais, uždėti kepurėlę ir dėti į mikrobangų krosnelę. Kepti apie minutę (ar trumpiau, čia jau priklausomai kokį kiaušinį - skystą ar kietą, mėgstate). Kepant bandelės kepurėlė pasikelia, o ją lengvaispustelėjus pirštu jaučiasi trynio kietumas.
Paprasta, greita ir skanu. O ir ingredientai lengvai keičiami pagal nuotaiką ar šaldytuvo turinį. Vienintelis minusas tas, kad bandelė greitai kietėja ir pavirsta džiūvėsiu, todėl valgant nereikia delsti.
Skanaus:)


2012 m. kovo 10 d., šeštadienis

Moliūgų pyragas su varškės kremu

Ilgą laiką kampe, visų užmirštas, gulėjo moliūgas. Vis nesiryžau jo prapjauti, nes bijojau, kad tokio kiekio moliūgo taip greitai nepavyks sudoroti. O ir moliūgas dar tik skinasi kelią į mano virtuvę, tad nelabai ką ir sugalvoju ką iš jo pagaminti. Bet kai išbandžiau šį pyragą (nors man labiau panašu į moliūginį meduolį), pasižadėjau sau, kad atėjus moliūgų valgymo metui, aš jį kepsiu vėl ir vėl :)


Tešlai:
300 g miltų
1 a.š. kepimo miltelių
žiupsnelis druskos
300 g cukraus
3 a.š. kepinių prieskonių
175 g razinų
4 kiaušiniai
200 g sviesto
nuo 1 apelsino nutarkuota žievelė
1 v.š. apelsinų sulčių
500 g nulupto moliūgo

Kremui:
200 g varškės
85 g sviesto
100 g cukraus pudros
nuo 1 apelsino nutarkuota žievelė
iš 1/2 apelsino išspaustų sulčių

Miltus, kepimo miltelius, druską, cukrų, prieskonius, razinas sudėti į dubenį ir sumaišyti. Išplaktus kiaušinius supilti į ištirpintą ir kiek pravėsusį sviestą. Įmaišyti apelsino žieveles ir sultis. Sviesto ir kiaušinių masę supilti į miltus ir išmaišyti. Įmaišyti per burokinę tarką sutarkuotą moliūgą. Tešlą dėti į kepimo popieriumi išklotą kepimo skardą, išlyginti paviršių ir kepti 180 laipsnių karštumo orkaitėje apie 40 min.
Varškę, kambario temperatūros sviestą, cukraus pudrą, apelsinų sultis gerai išsukti ir atšaldyti. Kremu aptepti iškepusį ir ataušusį pyragą, o ant viršaus pabarstyti apelsino žievelių. Skanaus :)


Kaip dariau aš:
1. prieskoniai: vanilinis cukrus, žiupsnelis maltų gvazdikėlių, 1 a.š. cinamono, ir žiupsnis šviežiai malto muskato. Gal dėl prieskonių jis man ir priminė meduolį :)
2. apelsinų žieveles dėjau pirktines, o vietoj sulčių įlašinau apelsinų ekstrakto, nes tuo metu po ranka neturėjau "gyvo" apelsino.
3. mano kepimo skarda maždaug 20x30, tai sakyčiau kaip tik. Pyragas gaunasi nei per storas, nei labai plonas.
4. aptepiau rikota, į kurią pagal skonį dėjau cukraus pudros ir įvarvinau keletą lašų apelsinų ekstrakto. Ant viršaus pabarsčiau pirktinių žievelių.
Skanus tiek šiltas, tiek ir pilnai atvėsęs.