2014 m. gruodžio 15 d., pirmadienis

Sausainiai "Ežiukai"

Kai tikri ežiukai jau seniai miega saldžiu žiemos miegu, o paprasti sausainiai pabodę, tada tenka prisiminti kažkur internete matytą idėją, ir pasitelkus į pagalbą mažąjį padėjėją (šokoladui laužyti), tobulinti sausainius. Viskas ko reikia tokiems "Ežiukams", tai bet koks trapių ar tiesiog labai mėgiamų sausainių receptas (mums skaniausi kepti pagal "Pievagrybių" receptą), tirpintas šokoladas ir smulkinti kepinti riešutai.
Pirmiausia reikia išsikepti "Ežiukų" kūnelius.


Juos atvėsinti, aptepti tirpintu šokoladu ir apvolioti kepintuose smulkintuose riešutuose. Viskas, galima skanauti :)




2014 m. lapkričio 29 d., šeštadienis

Pusryčių blynai

Labai purūs, labai minkšti, labai skanūs, tiesiog tobuli blynai, kurie primena pyragėlius.
P.S. niekada nekepu iš vienos porcijos, nes dingsta akimirksniu.


130 g miltų
200 ml pieno
1 kiaušinis
2 a.š. kepimo miltelių
sodos (ant peilio galo)
40 g sviesto
30 g cukraus
žiupsnelis druskos

Miltus sumaišyti su kepimo milteliais, soda, cukrumi ir druska. Kiaušinį išplakti iki putų. Supilti pieną. Plakant palengva suberti sausų produktų mišinį, supilti ištirpintą sviestą. Gerai išmaišyti. Kepti įkaitintoje keptuvėje iš abiejų pusių.
Skanaus!


2014 m. lapkričio 10 d., pirmadienis

Desertinė varškė

Ko gero tai vienas iš labiausiai nostalgiją keliančių vaikystės desertų.... Kai jį atradau prieš nepilną mėnesį, tai gaminu kone kas keletą dienų, nes susivalgo akimirksniu :)


1 kg varškės
40 g želatinos
1 stiklinė pieno
įvairių spalvų želė (aš dedu trijų spalvų po pakelį)
6 v.š. cukraus (galima ir daugiau, pagal skonį)
vanilinio cukraus arba vanilės ekstrakto

Iš anksto pasidaryti želę. Želė geriau daryti tvirtesnę, t.y. pilti mažiau karšto vandens, nei kad nurodyti ant pakuotės. Želatiną užpilti šiltu vandeniu ir 5-7 min. pabrinkinti. Išbrinkusią želatiną sudėti į karštą pieną ir ištirpinti. Pertrintą varškę sumaišyti su cukrumi, vaniliniu cukrumi ir supylus pieno-želatinos masę gerai išmaišyti. Jei varškė stambesnė, galima darkart pertrinti blenderiu. Želė supjaustyti gabaliukais ir sudėti į varškės masę. Viską gerai išmaišyti, sudėti į norimą formą ir statyti į šaldytuvą bent porai valandų. Stingsta labai greitai, todėl laukiant laikas neprailgsta :)
Skanaus!



2014 m. lapkričio 6 d., ketvirtadienis

Grybukai valgomoje pintinėlėje

Kartais iš niekur nieko, ir būtinai vėlai vakare, užeina noras kažką kepti. Ne tiek, kad valgyti norėtųsi kažko skanaus, bet užsinori būtent pačio kepimo proceso. Vieną vakarą pasinaudojau tuo staiga atsiradusiu noru ir prikepiau grybukų. O tokią keptą pintinėlę buvau kažkur internete nusižiūrėjusi, tad beliko tik sujungti abi mintis ir pažiūrėti kas iš to gausis. O gavosi gražus ir netikėtas velykinis vaizdelis :)


GRYBUKAI
200 g grietinės (arba kefyro)
250 g cukraus
2 kiaušiniai
apie 500 g miltų
1 a.š. sodos
2 v.š. medaus
200 g margarino
2 a.š. vanilinio sukraus

Margariną su cukrumi, vaniliniu cukrumi ir medumi pakaitinti ant ugnies kol gausis skysta vientisa mase ir atvėsinti iki kambario temperatūros. Sodą sudėti į grietinę, gerai išmaišyti ir supilti į pravėsusią margarino-medaus masę. Gerai išmaišyti. Supilti paplaktus kiaušinius ir darkart gerai išmaišyti. Berti miltus ir užminkyti minkštą tešlą. Kepti specialioje grybukų keptuvėje kol gražiai  paruduoja.
Dažyti grybukus paprasčiausiu aisingu: kiaušinio baltymas, citrinos rūgštis ir cukraus pudra. Dar galima kokio skanaus kvapo įlašinti. Kepurėles dažiau su tuo pačiu aisingu, tik dėjau skirtingus maistinius dažus.



PINTINĖLĖ
250 ml pieno
2 kiaušinių tryniai
100 g margarino (arba sviesto)
100 g cukraus
1 a.š. druskos (dėjau 0,5 a.š.)
500 g miltų
25 g šviežių mielių

Mieles sutrinti su 2 v.š. cukraus iki skystos košelės ir užpilti šiltu pienu. Palikti 10-15 min kad pakiltų. Kol mielės kyla ištirpinti ir ataušinti margariną, o trynius suplakti su likusiu cukrumi. Pakilusias mieles supilti į didesnį dubenį, supilti margariną, trynių masę, berti druską, miltus ir užminkyti minkštą elastingą tešlą. Dubenį su tešla pridengti ir padėti 1 val. šiltai, kad pakiltų. Toliau viską daryti pagal tokią instrukciją:


Supintą krepšelį patepti kiaušinio trynio plakiniu ir kepti 180 laipsnių orkaitėje kol gražiai paruduoja. O iš likusios tešlos iškepti skanių bandelių :) Kai krepšelis ataušta, atsargiai išimti dubenėlį, palaukti valandą ar dvi kol krepšelis sutvirtės ir dėti grybukus ar bet kokius kitokius sausainius.


2014 m. spalio 28 d., antradienis

Mieliniai blynai su mėlynėmis

Mane labai teigiamai paveikė laiko persukimas - mažiau laiko praleidžiu miegodama, ir pusryčiams paruošiu blynus. Va taip eilinę dieną būna puikieji mieliniai blynai, o ne kasdieniniai sumuštiniai. O dar kai iš šaldytuvo ištrauki per vasarą sukauptas atsargas, tai ir paprastas antradienis nuo pačio ryto tampa nepaprastu :)

25 g šv. mielių arba 8-9 g sausų
3 v.š. cukraus
500 ml pieno
2 kiaušiniai
žiupsnelis druskos
miltų (tiek, kad tešla gautųsi grietinės tirštumo)
keletos saujų mėlynių ar kitų mėgstamų uogų

Mieles sutrinti su 1 v.š. cukraus ir užpilti šiltu pienu. Kiaušinius (šakute) suplakti su likusiu cukrumi ir supilti į mieles. Viską gerai išmaišyti ir maišant suberti miltus. Gautą tešlą pridengti ir padėti šiltai, kad pakiltų. Kai tešla pakyla, krėsti po šaukštą į keptuvę su įkaitintais riebalais, ant viršaus užberti mėlynių ir kepti iš abiejų pusių.
Skanaus!


2014 m. spalio 19 d., sekmadienis

Paprasti varškėčiai

- Mama, aš noriu valgyti.
- Ir ko tu nori valgyti?
- Nežinau. Gali man išvirt valgyt?
- Ir ką aš turėčiau tau išvirti?
- Mmmm.... Blynų! Išvirk man blynų.
- Negaliu, nes blynus kepa.
- Tada iškepk man varškės blynų.
- Blynų su varške?
- Ne, varškės blynų, kur daug varškės ir būna blynai.
- Varškėčių?
- Taip!


Varškė,
cukrus ir vanilinis cukrus,
miltai,
kiaušinis,
druska

Viską sumaišyti iki vientisos, prie rankų nelimpančios masės, Formuoti varškėčius ir kepti keptuvėje iš abiejų pusių.
Skanaus!
P.S. aš dedu vieną kiaušinį maždaug vienam pakeliui varškės.


2014 m. spalio 5 d., sekmadienis

Švelnusis obuolių pyragas

Metuose yra keletas dienų, kai prisimenu mokyklą, mokytojus, klasiokus. Viena iš tų dienų yra šiandien - tarptautinė mokytojų diena, kurios mes, mokiniai, laukdavome ne mažiau už mokytojus. Priežastis aiški - tądien pirmų pamokų dažniausiai nebūdavo, o ir visos likusios būdavo ne tokios rimtos kaip kasdien.
Per dvylika mokykloje praleistų metų turėjau 3 klasės auklėtojas: labai mylėtą pačią pirmąją, labai gerbtą antrąją ir labai keistą ir įdomią trečiąją. Prisiminus dvi pirmąsias visada šypteliu, taip gera širdy palieka ir nejučiom mintimis nusikeliu į vaikystę, į savo "vintažinę" mokyklą, kai vienintelis išskirtinumas, kuriuo galejai pasipuikuoti, buvo spalvoti sąsiuviniai. Kai per pertraukas strimgalviais lėkdavome į lauką per gumą pašokinėti. Kai po savaitgalio, grįžę iš kaimų, nešdavome mokytojai glėbius astrų. Už nieką, tiesiog kad klasėje būtų gražiau. Kai bandelė valgykloje kainavo vos kelias kapeikas ir buvo tokia skani....
Nors šitas pyragas ir neprilygsta mokyklinėms bandelėms, bet tikrai labai skanus ir manau visai pelnytai keletą kartų valgytojų buvo pavadintas tortu. Pyragą labai papuošia savaime atsirandančios "ašarėlės", kurios valgant labai gražiai tįsta. Saldus ir purus it debesėlis viršutinis sluoksnis sudaro labai gerą kontrastą su rūgštesniais obuoliais (naudojau antaninius). Bet svarbiausia - minimaliai pastangų ir produktų reikalaujanti darbo eiga ir nuostabus galutinis rezultatas.
P.S. pyragas tikrai ne saldumų mėgėjams (bet visada galima užbarstyti papildomą normą cukraus:) )


4 obuoliai,
3 kiaušiniai,
200 g miltų,
125 g cukraus,
100 g sviesto,
3 v.š. grietinės,
1 a.š. vanilinio cukraus arba keletas lašų vanilės ekstrakto,
cukraus pudra,
cinamonas

Obuolius nulupti, pašalinti sėklas, supjaustyti skiltelėmis ir sumaišyti su grietine.
Kiaušinių trynius atskirti nuo baltymų ir ištrinti su 50 g cukraus. Suberti miltus ir įmaišyti minkštą sviestą. Užminkyti tešlą (jei tešla limpa prie rankų, įberti dar miltų). Tešlą iškočioti, kloti į formą, ant viršaus sudėti obuolius ir užbarstyti juos cinamonu ir cukraus pudra (jei obuoliai labai saldūs, tuomet cukraus pudra nėra būtina), ir pašauti kepti į 180laipsnių orkaitę, 20-25 min.
Kiaušinių baltymus išplakti su likusiu cukrumi ir vanile iki standžių putų. Plakinį tolygiai paskirstyti ant iškepto pyrago ir dar pakepti 5-7 min. Truputį atvėsinti orkaitėje, o tada ištraukti ir leisti visiškai atvėsti kambario temperatūroje. Skaniausias ir gražiausias kitą dieną, kai susistovi ir kai pasipuošia mažais, saldžiais lašeliais.
Skanaus!

"Darbštuolė. Obuolių pyragai" ir koreguotas pagal mane










2014 m. rugsėjo 27 d., šeštadienis

Mėtinis pienas

Turbūt visi pamename, kaip vaikystėje, vos tik pradėjus kosėti, tėvai išvirdavo karšto pieno su medumi. Nelabai mėgau aš tą "vaistą", bet jei reikia, tai reikia.... Deja tėvai nesusiprato įmesti mėtos šakelę, nes tokį pieną būčiau gėrusi tikrai su malonumu.


0,5 l pieno
1-2 mėtų šakelės
2 v.š. cukraus/medaus (galima ir mažiau)

Pieną supilti į puodą. Mėtas nuplauti, lengvai patrinti tarp pirštų ir sudėti į pieną. Pieną užvirinti, suberti cukrų/medų ir maišant pavirti 1-2 min. Nuėmus nuo viryklės palikti 20-30 min pastovėti. Po to nuimti graimą, perkošti (mėtas išmesti) ir dėti į šaldytuvą, nors skanu ir šiltas. Žaliai spalvai išgauti įlašinti lašelį valgomų dažų.
Skanaus!


2014 m. rugsėjo 26 d., penktadienis

Pikantiška mišrainė su morkomis

Kadangi orai vėsta, tai pats laikas pradėti kaupti apsauginį sluoksnį ir ruoštis žiemos speigams. O tam puikiai tinka pikantiška mišrainė su įvairiomis variacijomis. Dar nespėjau atsivalgyti Džiuljetos varianto, bet nugirstas Ritos patobulinimas su virtomis morkomis suintrigavo ir nenuvylė. Gaunasi labai švelni, soti ir graži mišrainė.


Kiaušiniai,
fermentinis sūris,
virtos morkos,
krapai ir petražolės,
druska ir pipirai,
česnakas,
majonezas

Kietai virtus kiaušinius ir morkas sutarkuoti burokine, o česnaką ir sūrį - smulkesne tarka. Suberti kapotus žalumynus, druską, pipirus (pagal skonį) ir įdėjus majonezo viską gerai išmaišyti. Tepti ant skrudinto batono ir valgyti.
Skanaus!


2014 m. rugsėjo 24 d., trečiadienis

Pikantiška mišrainė kitaip

Kažkur, kažkada, kažkas pasisakė, kad mėgsta pikantišką mišrainę su šviežiu agurku. Šiandien išbandžiau: tikrai skanu, gaivu ir ne taip sausa (čia gal mano vienos amžina problema, kad pikantiška mišrainė būna sausa).


Kiaušiniai,
fermentinis sūris,
šviežias agurkas,
krapai ir petražolės,
druska ir pipirai,
česnakas,
majonezas

Kietai virtus kiaušinius ir agurką sutarkuoti burokine, o česnaką ir sūrį - smulkesne tarka. Suberti kapotus žalumynus, druską, pipirus (pagal skonį) ir įdėjus majonezo viską gerai išmaišyti.
Skanaus!



Obuolių-moliūgų-kriaušių sultys

Kiekvienus naujus metus pradedu tyliu kokiu nors pasižadėjimu sau. Šiuos metus pradėjau pasižadėjimu, kad galų gale susidraugausiu su įvairiausio plauko paprikomis ir į savo meniu įtrauksiu daugiau šviežiai spaustų sulčių (gal net ir žalių kokteilių). Metai bėga, o pažadas vis beldžiasi į mano sąžinę ir prisibelsti negali. Iki paprikų niekaip "nedaaugu" (ir galimas variantas, kad tą pasižadėjimą nukelsiu į sekančius metus), o va sultims pagaliau "subrendau". Nesu priešiškai nusiteikusi prieš pasterizuotas sultis, bet šviežios, ypač daržovių sultys, man vis dar atradimas. Iš vaikystės su siaubu pamenu draugių mimikas pasakojant kaip tėvai jas versdavo per diena išgerti stiklinę morkų ir raudonųjų burokėlių sulčių kokteilio.... Laimei pati to nepatyriau ir galiu tik padėkoti savo tėvams už suteiktą pasirinkimo laisvę (sulčių atžvilgiu), vaikystę be moralų apie vitaminų naudą ir pamoką apie tai, kad duoto žodžio reikia laikytis (vieną gražią diena ateis ir paprikų eilė).


Obuoliai
Moliūgas
Kriaušės

Visos proporcijos priklauso nuo apetito ir žmonių skaičiaus. Viską dedam į sulčiaspaudę ir po minutės mėgaujamės šviežiomis sultimis.
Skanaus!
P.S. nieko nesluoksniavau, tiesiog pačios sultys taip nusėdo

2014 m. rugsėjo 10 d., trečiadienis

Lietiniai iš butelio

Gal pavadinimas ir ne visai tikslus, bet jis pas mus prigijo po to, kai vyresnėlis paklausė ką aš darau, o aš jam atsakiau, kad blynus kepsim. Jis taip keistai vaikiškai į mane pažiūrėjo ir nustebęs perklausė: "blynai iš butelio?". Taip ir liko. O tokius blynus kepti man labai patinka dėl keletos priežasčių:
1. po tešlos maišymo nelieka krūvos nešvarių indų;
2. tešlą galima susiplakti iš vakaro ir ramiai palikti šaldytuve;
3. protingai panaudojamas plastikinis butelis nuo mineralinio vandens.
Būtų galima sugalvoti ir daugiau, bet man pakanka ir tiek, kad galėčiau ilgiau pamiegoti ir greitai paruošti pusryčius toms burnytėms, kurios nesupranta "palauk, tuoj bus". Bet kaip ir kiekvienas pliusas turi turėti savo minusą, taip ir tokiu būdu pagaminta tešla turi vieną minusą - dažnai būna gumuliukų, kurie su pirmais blynais patenka į keptuvę.


2 kiaušiniai
10 v.š. su kaupu miltų
3 v.š. cukraus (galima ir mažiau, nes gaunasi pakankamai saldūs)
1/2 a.š. druskos
3 v.š. aliejaus
600 ml pieno (aš pilu 500 ml pieno ir 100 ml vandens)
Papildomai reikės 1,5 l plastikinio butelio ir piltuvėlio

Visus produktus sudėti į butelį, užsukti ir gerai pakratyti, kad viskas tolygiai susiplaktų. Viskas. Belieka kepti įkaitintoje keptuvėje.
Pagal idėją keptuvės nebereikėtų tepti riebalais, bet aš esu senų įpročių vergė, todėl prieš kiekvieną blyną keptuvę patepu aliejuota servetėle.
Skanaus!

Idėja iš interneto platybių



2014 m. birželio 29 d., sekmadienis

Netikros vištų blauzdelės

Mano namuose vėl karaliavo internetinių maisto grupių siaubas baubas - faršas :) Idėją nusižiūrėjau iš http://odnoklassniki.ru, tik kai ką pakeičiau: vištienos faršą pakeičiau kiaulienos (tiesiog tuo metu tik tokį turėjau), ir vietoj mažyčių užkandėlių kepiau didelius "kepsnius". Vis tik patarčiau netaupyti savo laiko ir kepti mažesnes "blauzdeles", nes tada ir apskrus gražiau, ir šiaudelis taip greit nesuminkštės (bus galima tiesiog imti į ranką ir valgyti) ir estetinis vaizdas bus žyyymiai gražesnis (nors ir mano gigantiškas variantas buvo įvertintas tiesiog puikiai). Kepant virtuvė kvepėjo čeburekais, o skonis - sultingas ir traškus.


Tešla:
250 g miltų
0,75-1 st. kefyro
0,5 a.š. sodos
žiupsnelis druskos

Įdaras:
500 g faršo (plius mėgiami prieskoniai ar kokie kitokie priedai, kaip svogūnai, morkos ir pan.)

Papildomai:
1 pok. sūdytų šiaudelių
aliejaus kepimui

Miltus ir druską suberti į dubenį. Sodą sumaišyti su kefyru ir supylus į miltus užminkyti minkštą ir nelimpančią tešlą. Iškočioti 1 mm storio lakštą ir jį supjaustyti 3 cm pločio juostelėmis.
Faršą su visais mėgiamais priedais ir prieskoniais gerai išminkyti, padaužyti į stalą ar kočėlu pamušti (man pakako ir paprasto išminkymo).
Imti po norimą kiekį faršo ir uždėjus ant šiaudelio suformuoti "vištos blauzdelę". Imti juostelę tešlos ir ja apvynioti faršą. Jei tešla atstoja ir galai nesulimpa, galima truputį patepti vandeniu ir suklijuoti. Kepti keptuvėje gerai įkaitintame aliejuje iš visų pusių. Aliejaus pilti tiek, kad iki pusės apsemtų "blauzdeles".
Skanaus!
Idėja iš http://odnoklassniki.ru







2014 m. birželio 24 d., antradienis

Ažūriniai lietiniai

Nesu labai didelė lietinių blynų kepėja/mėgėja, bet kartais pusdieniui stoju prie keptuvės ir prikepu kalną blynų. Juk reikia šeimą pamaitint. O ir šeima blynų niekada neatsisako. Šįkart išbandžiau ažūrinius lietinius ir buvau įvertinta su kaupu, mat vos spėjau atsiginti nuo vaikų ir jų "noriu blyno". Skanūs, purūs, "skylėti" ir kas svarbiausia, visada pavykstantys. Saldžiamėgiams saldumo tikrai trūks, bet mes valgėme su šokoladiniu padažu, tai buvo pats tas.


0,5 l kefyro
1 stiklinė pieno
1 didelis arba 2 maži kiaušiniai
1,5 stiklinės miltų
1 v.š. cukraus
0,5 a.š. druskos
1 a.š. sodos
1-2 v.š. aliejaus

Kefyrą supilti į puodą ir truputį pašildyti (neužvirinti). Įmušti kiaušinį, suberti cukrų, druską, sodą ir išmaišyti (patogiausia maišyti šluotele). Suberti miltus ir darkart gerai išmaišyti, kad neliktų jokių gumuliukų. Masė turi gautis kaip gera tiršta grietinė. Pieną užvirinti ir plona srovele, pastoviai maišant, supilti į tešlą. Taip gaunasi plikyta tešla. Jei tešla per skysta, galima įberti truputį miltų. Supilti aliejų ir gerai išmaišius kepti blynus įkaitintoje keptuvėje.
Skanaus!
P.S. Keptuvę galima truputį patepti riebalais, bet galima ir netepti, nes į tešlą jau įpilta aliejus. Tik įpylus tešlos į keptuvę, blynas labai gražiai suputoja, išsipūslėja ir labai greitai kepa :)

Receptas iš http://odnoklassniki.ru




2014 m. birželio 19 d., ketvirtadienis

Deginantis laimikis

Šiandien turiu būti dėkinga visagaliam Facebook'ui, kad pagaliau apsilankiau vietinėje Utenos kepyklėlėje "Vanilinis dangus". Tiek teigiamų atsiliepimų girdėta, tiek kartų pro šalį praeita žiūrint į išrikiuotų keksiukų kepurėles, bet užeiti laiko taip ir nesurasta. Laimei laiku suspaudžiau kompiuterio mygtukus ir laimėjau jų skelbtą konkursą, tad ėjau kaip ir "iš reikalo" :) O ir laimėjimas skanus - kokteilis "Kruvinoji Meri".


Kadangi ėjau su mažuoju E, tai vietą atsisėsti išrinko jis (aišku po to penkiskart persigalvojo) ir kol laukėm savo kokteilių, pirma mintis atėjusi į galvą - kodėl anksčiau čia neužeidavom? Jauku, šviesu, malonu, tikiu kad ir skanu. Gaila skonių neišbandžiau, bet tai bus priežastis užeiti darkart. Užtai E liko sužavėtas savo braškinio kokteilio dydžiu, tūriu ir grožiu. Ir kur čia nesigrožėsi, kai kvapnaus kokteilio kepurėje pūpso didžiulė braškė. Išgėrė, tiksliau išsiurbė, iki pat dugno ir įvertino "labai skanu".



Ragavau ir aš, bet po "Merės", tai skonio kaip ir nepamenu :) O "Merė" ten karšta, tiesiog deginanti. Pati ta, kai visą dieną lyja ir net sėdint namuose pradeda šalti kojos. Ir ta šalta, rasota stiklinė apgaulinga (ji ir E dėmesį traukė, nes vis prašė paragauti), nes viduje slepiasi kaitra, kuri tikrai gerai išjudina kraują. Aišku švelnumų mėgėjams būtų ne kas, bet "aštriamėgiams" - tobulai skanus kokteilis. Jau žinau kam jį rekomenduosiu :)


Va taip skaniai valanda vakaro ir prabėgo. Pasižadu pati sau, kad tikrai pas juos sugrįšiu dar ne vieną kartą.

2014 m. birželio 15 d., sekmadienis

Kotletai "Svajonė"

Taip jau yra, kad žodis "faršas" daugelyje forumų ar grupių tapo kone keiksmažodžiu ir pajuokų objektu, nes kiekvieną dieną atsiranda tokių personų, kurios pastoviai nežino ką iš jo gaminti (o kotletai nusibodę), bet kažkodėl vis jo turi savo šaldytuvuose :) Taip ir norisi išrėžti, kad jei nežinai ką gamint, tai ir nepirk. Arba pirk tada, kai susirandi ką gaminti. Aisku moralizuoti lengva ir paprasta. Bet grįžtant prie faršo, bent jau man, tai pati universaliausia mėsa (taip taip, susmulkinta mėsa, o ne kažkoks neaiškus gatavas darinys ir nežinomo kiosko). Turėk tik fantazijos ir kasdien valgysi vis kažką naujo. Va šiandien valgėm paniruotus kotletus su sūrio įdaru. Skanu, sotu ir greitai dingo didžiulis kalnas. Tiesa, valgėm ir šiltus, ir šaltus, ir su pirštais (gamtoje) ir buvo vienodai skanu, todėl drąsiai galėsiu rekomenduoti visiems kurie turės faršo ir nežinos ką gaminti :)


Kotletams:
1 kg faršo
2 morkos
1 obuolys
1 kiaušinis
2 svogūnai
druska, pipirai, prieskoniai ir žalumynai pagal skonį
2-3 tepami sūreliai (tokie kvadratiniai, blizgioje geltonoje folijoje)
Paniravimui:
2 kiaušiniai
lygiomis dalimis džiūvėsėlių (naudojau stambesnius), kokosų drožlių ir linų sėmenų (pastarųjų arba galima visai nedėti, arba dėti mažiau)
aliejaus kepimui

Morkas sutarkuoti smulkesne tarka, obuolį burokine tarka, svogūnus smulkiai supjaustyti ir subėrus į faršą išminkyti. Įmušti kiaušinį, suberti prieskonius ir darkart gerai išminkyti. Imti po saują faršo, išploti ir dėti po gabalėlį tepamo sūrelio (prieš tai sūrelį galima sutarkuoti, tada lengviau ir greičiau bus galima paimti) ir užlanksčius kraštus padaryti pailgą kukulį.
Paniravimui skirtus kiaušinius suplakti šakute. Džiūvėsėlius, kokosų drožles ir sėmenis sumaišyti tarpusavyje.
Imti kotletą, nardinti į kiaušinių plakinį, apvolioti džiūvėsėlių mišinyje ir kepti keptuvėje įkaitintame aliejuje iš visų pusių.
Gaunasi iš išorės traškūs ir tvirti, o viduje purūs ir sultingi kotletai su kreminiu sūriu.
Skanaus!
P.S. faršą galima pasiruošti taip, kaip skaniausia jums :)
Idėja iš odnoklassniki.ru