2015 m. gegužės 19 d., antradienis

Sriuba Kaukaziškais motyvais

Yra žmonių, kurie prieš miegą skaito normalias knygas, kurios iškart užmigdo. Ir yra tokių žmonių, kurie prieš miegą landžioja po Kaukazo virtuvės platybes, naktimis sapnuoja kad gamina čachochbili ir nubudę pradeda galvoti kad ankstyvesnis jų gyvenimas buvo kažkur vidurinėje Azijoje (arba artimuosiuose rytuose). Kadangi priklausau tiems antriesiems, tai nubudusi ėmiausi įgyvendinti naktines vizijas. Aišku šaldytuve neturėjau nei avienos, nei jautienos (kiauliena šiaip neįtiko), tai ėmiausi vištienos. Šaldytuvo kampe suradau dar kopūstą ir sukurpiau tokią a la šurpą. Beje, gavosi visai neprastai :)


Sultinys:
1 višta (arba atskiros jos dalys: ketvirčiai, sparneliai ir pan.)
1 svogūnas
1 morka
krapų stiebai (naudojau šaldytus)
keletas juodųjų pipirų žirnelių
keletas kvapiųjų pipirų žirnelių
keletas kadagių uogų
keli lauro lapai
druska
džiovintas čili pipiras (nebūtina)

Sriuba:
nuvirtos vištos mėsa be kaulų
2 nemažos morkos
1 svogūnai
2 pomidorai
nedidelė kopūsto galva
bulvės
druska, pipirai, chmeli suneli, maltas čili
švieži žalumynai: petražolės, kalendros, krapai

Sultinys: vištą supjaustyti, sudėti į puodą, užpilti vandeniu ir užvirti. Vos tik užvirs, nuimti nuo ugnies, viską išpilti į kriauklę, vištieną perplauti vandeniu ir sudėti atgal į puodą. Užpilti vandeniu, suberti druską, prieskonius, pusiau perpjautą morką ir nepjaustytą svogūną. Užvirti ir virti kol išvirs vištieną (man patinka pavirti ilgiau, tada mėsa pati nuo kaulų krenta). Išvirusią vištieną išgriebti, nukaulinti, sultinį perkošti, o morką pasilikti sriubai (visa kita išmesti).
Sriuba: bulves nulupti, jei didesnės, tai perpjauti į keletą dalių, jei smulkesnės - nepjaustyti. Morkas nuvalyti, supjaustyti stambiais griežinėliais ir kartu su bulvėmis sudėti į sultinį (jei sultinįs gaunasi per riebus, galima papildomai įpilti vandens). Puodą statyti ant ugnies ir virti. Kol bulvės verda, stambiai supjaustyti kopūstą, pomidorus blanširuoti ir sukapoti, o svogūną susmulkinti. Viską sudėti į puodą. Suberti prieskonius, smulkintus žalumynus, plėšytą vištieną ir supjaustytą morką, likusią nuo sultinio. Pavirti kol išvirs kopūstas ir patiekti (galima valgyti su grietine).
Skanaus!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą