2017 m. balandžio 27 d., ketvirtadienis

Drėgnas keksas su mėlynėmis

Grįžau. Atrodo šimtas metų praėjo nuo paskutinio įrašo, bet teko ilgokai palaukti kol mane aplankys kepimo mūza. Negaliu sakyti kad visai nieko nekepiau per tą laiką. Kepiau, bet buvau "užsiciklinusi" ant šokoladinio kekso ir keleto tortų, bet kažko naujo ir neragauto taip ir nekepiau. Net nežinau ar pavasaris čia tą įkvėpimą sugrąžino, ar artėjantis šviežių uogų sezonas, bet taip užsinorėjau sunaikinti šaldytų mėlynių atsargas, kad kojos pačios nunešė į virtuvė. Viso to rezultatas - labai purus, labai minkštas, labai kvapnus ir labai skanus keksas (o su stikline pieno - tiesiog tobulas).


115 g sviesto
190 g cukraus
2 kiaušiniai
210 g miltų
1/4 a.š. sodos
1/4 a.š. kepimo miltelių
120 g mėlynių jogurto (geriau būtų ne geriamasis)
5 g vanilės ekstrakto
160 g mėlynių

Kambario temperatūros sviestą suplakti su cukrumi. Plakti kokias 3 min, kol sviestas pabals ir taps purus. Plakant po vieną sumušti kiaušinius. Miltus sumaišyti su kepimo milteliais, soda ir įsijoti į sviesto-kiaušinių mišinį, ir gerai išplakti. Supilti jogurtą, vanilės ekstraktą ir gerai išmaišyti. Uogas apvolioti miltuose (kad kepant nenusėstų į formos dugną), sudėti į tešlą ir atsargiai išmaišyti su šaukštu. Tešlą, kuri gaunasi labai tiršta, sukrėsti į formą ir kepti 180 laipsnių karštumo orkaitėje, apie 30-40 min (priklausomai nuo formos dydžio), o ar iškepė, patikrinti mediniu iešmeliu.
Skanaus!
P.S. aš kepiau iškart iš dvigubos normos ir per žioplumą nusipirkau būtent geriamąjį jogurtą, bet skoniui tai nepakenkė.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą