2016 m. spalio 14 d., penktadienis

Bulviniai zrazai su grybais

Pažiūrėjau į paskutinį įrašą ir net nustebau - kovo mėn. Keista, nes atrodo ir pagaminu kažką, ir nufotografuoti nepamirštu, bet receptas dienos šviesos taip ir nepasiekia..... Bet turiu vilties, kad taip nelauktai atėjęs šaltasis metų laikas su savo tamsiais ir vis ilgėjančiais vakarais situaciją pakeis į gerąją pusę.
Taigi, ruduo. Po mano virtuvės langu auga klevas. Kiekvieną dieną stebiu jo lapus, kurių vis mažėja ir mažėja. Vakar jau ir pirmąją šalną pamačiau..... Ir kažkaip taip natūraliai, savaime, užsinori kažko sotaus, rudeniško, šilto ir daug. O tokiam norui labai tinka bulviniai zrazai su grybais (bet be kiaušinių), arba kitaip tariant - įdaryta bulvinė košė.


1 kg bulvių
2 v.š. manų kruopų
2 v.š. kukurūzų krakmolo
3 v.š. aliejaus + kepimui kiek reikės
pora saujų miltų
druskos pagal skonį

Įdaras:
500 g pievagrybių (tinka ir miško grybai)
2 svogūnai
2-3 džiovinti baravykai (nėra didelė būtinybė, bet jei naudojami pievagrybiai, tai labai pagerina skonį ir kvapą)
šlakelis aliejaus
druska, pipirai ir kiti prieskoniai pagal skonį

Bulves kruopščiai nuplauti ir išvirti su lupenomis. Išvirusias bulves nupilti (pasilikti 3-4 v.š. bulvių sultinio), užpilti šaltu vandeniu, truputį palaikyti kad atvėstų ir nulupus sutarkuoti burokine tarka. Įberti druskos ir išmaišyti. Manų kruopas užpilti pasiliktu bulvių nuoviru ir palaikius keletą minučių supilti į sutarkuotas bulves. Bulvių paviršių pabarstyti kukurūzų krakmolu ir išminkyti. Supilti aliejų, darkart išminkyti ir palikti 20-30 min "pailsėti".
Įdaras: pievagrybius su svogūnais nuvalyti ir susmulkinti. Džiovintus baravykus sumalti kavamale. Keptuvėje įkaitinti aliejų, sudėti svogūnus ir pakepinti 7-10 min. Sudėti grybus, prieskonius ir pakepinti kol skystis išgaruos.
Formavimas: drėgnomis rankomis imti bulvinės tešlos, suploti paplotėlį, įdėti grybų įdaro ir formuoti "kotletą" kurį apvolioti miltuose ir kepti keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių.
Skanaus!2 komentarai:

  1. Sakyčiau, labai įdomus zrazų variantas, kažkuo primenantis žemaičius blynus. Išbandysiu receptuką. Ačiū.

    AtsakytiPanaikinti